انتقال اطلاعات

سامانهٔ تحت وب «انتقال اطلاعات تدبیر» راهکاری عمومی برای انتقال اطلاعات از اکسل و فایل‌های متنی به نرم‌افزار مالی یا حقوق و دستمزد تدبیر است. این سامانه نسخهٔ جدید نرم‌افزار پیشین «پلاگین انتقال داده‌ها»ی تدبیر محسوب می‌شود که به شکل یک افزونه برای تدبیر ویندوزی در دسترس بوده و هست و با آن سازگار است.

پیش‌نیاز استفاده از این نرم‌افزار دسترسی به تدبیر نسخهٔ ۱۱.۲ و بالاتر با سیستم انتقال اطلاعات تحت وب و پلاگین فعال است. این سامانه به صورت داخل شبکه‌ای (با آی.پی‌های لوکال یا محلی) قابل استفاده است و برای استفاده از آن به شکل درون‌سازمانی نیاز به آی پی معتبر (استاتیک-ولید) ندارد منتهی برای اجرای نرم‌افزار نیاز است کلاینت‌ها به اینترنت متصل باشند تا بتوانند اجزای مورد نیاز آن را از اینترنت دریافت کنند.

توجه داشته باشید که طراحی نحوهٔ انتقال اطلاعات از فایل به تدبیر نیازمند تسلط بر دیتابیس تدبیر و توانایی کدنویسی با SQL است. از این جهت جز آن که کاربر بتواند با استفاده از مستندات در دسترس و توانایی‌های فنی بالا بر این فرایند مسلط شود راهکاری برای ارائه خدمات آموزشی و پشتیبانی برنامه‌نویسی در این زمینه وجود ندارد. واحد نرم‌افزار تدبیر در قالب قراردادهای سفارشی اقدام به برنامه‌نویسی و آماده‌سازی مدل‌های انتقال اطلاعات متناسب با نیازهای متفاوت کاربران مختلف می‌نماید.

مطالب زیر جهت آشنایی با روش نصب و راه‌اندازی این سیستم روی سرور و همینطور مطالعهٔ راهنمای کاربری آن در دسترس است:

پیش‌نیازها

تنظیمات کاربران

ایجاد سایت کلاینت

راهنمای برنامه‌نویسان

راهنمای کاربران

در ویدیوهای زیر مطالب مرتبط با این سامانه مرور شده است:

شمارهٔ ۱ – تعریف کاربر انتقال اطلاعات در تدبیر
شمارهٔ ۲ – نصب IIS روی ویندوزهای غیرسرور و راه‌اندازی سایت وب‌سرویس
شمارهٔ ۳ – راه‌اندازی سایت کلاینت انتقال اطلاعات
شمارهٔ ۴ – تبدیل پروژه‌های پلاگین ویندوزی انتقال اطلاعات به پروژه‌های وب و بالعکس
شمارهٔ ۵ – ایجاد یک پروژهٔ انتقال اطلاعات ساده
شمارهٔ ۶ – مرور کاربری انتقال اطلاعات تحت وب تدبیر